| Domenico a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am rupt unde se pune mufa de canale (tv), ce sa fac?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie schimbat.
Cheama un depanator sau du-l la service.

| Evolution a răspuns:

Daca ai rupt mufa de la cablu, se inlocuieste destul de usor. La dedeman sau alt magazin, e vreo 2 lei o mufa. Sunt pe net tutoriale cum sa o mufezi.
Daca ai rupt mufa de la TV unde intra cablu, atunci trebuie desfacut televizorul si inlocuita mufa, e treaba de electronist. Poti sa o faci chiar tu, dar daca nu ai lipit niciodata, mai bine nu te baga si cheama un electronist.
In ambele cazuri de rezolva.
Succes!