Întrebare recomandată | romario97 a întrebat:

cum sa fac sa pot baga mufa la boxe in celelalte gauri de la placa de sunet? Ca in gaura aceea verde mi s-a rupt mufa de la casti si nu mai pot sa o scot.VA ROG ajutati-ma! FUNDA

Răspuns Câştigător
| YoIustin a răspuns:

Atunci daca nu are o gaura pe partea cealalta, (ceea ce este cidat, pentru ca ar trebui sa aiba (mai toate au)) incearca cu 2 ace mai mari. Crede-ma sigur merge ca am scos de la cineva un jack rupt dar ala il avea blocat intr-un laptop. Mufa "in" nu difera prea mult. Ar trebui sa poti sa o scoti.

6 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Pai conectezi in alt port jack,si din panoul de control al placii de sunet setezi cum sa se "comporte" acel slot, adica ce sa faca, sa emita, sa primeasca.Dai la Rear Speaker Out, bifezi casuta aia acolo. Daca intampini o problema spune-mi si te ajut.Bafta

| romario97 explică (pentru 000MadMAX000):

Lasa-mi i tau te rog!

| romario97 explică (pentru romario97):

Lasa-mi id tau te rog! 1

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru romario97):

Xxl_dragonfire

| YoIustin a răspuns:

Mai baiete, mufele alea au si ele rolul lor, nu toate sunt pentri casti/boxe, aia verde e de casti/boxe(audio-out), aia roz este pentru microfon si aia albastra este mufa audio-in (adica o filosesti cand vrei sa inregistrezi muzica de la un casetofon/radio-cd/magnetofon. Ce poti tu sa faci este sa il desfaci si vezi ca mufa aia are o gaura si pe partea cealalta. Bagi ceva frumos pe dincolo si iese mufa aia rupta.

| romario97 explică (pentru YoIustin):

Nu are nici o gaura pe partea cealalta! Alta metoda nu exista?sad