| CosminSM a întrebat:

VA ROG,AJUTOR! Am vrut sa fac un schimb cu cineva pe olx,si am pus sa punem coletele de exemplu, luni,amandoi coletele,iar eu nu am pus coletul luni, am asteptat sa vina coletul lui si apoi sa pun coletul meu, iar el l-a pus luni.Eu sunt din neamt,iar el din Bucuresti,iar de luni,pana azi,adica vineri,nu ajuns si a aflat ca nu l-am pus si mi-a scris asta :
"-am sunat la posta teparule si am anulat azi de dimineata pentru ca miroseam eu ceva de genu tepare,nu-i problema am datele tale de contact vom vorbi intr-un cadru mai legal,cine te-a invatat pe tine sa dai tepe mai domnule Cosmin,cand te-am intrebat l-ai pus,ai spus ca da,nu-i problema,o sa ne mai auzim cat de curand,sa vad un cap de acuzare pentru inselaciune daca te coafeaza,sa ai o zi buna tepare"
"-si inca ceva pentru cunostintele tale generale,asa ca un fapt divers cauta si tu cine este Gabriel Eugen Dumitru,dar nu mai cauta iti spun eu este unchiul tatalui meu si se ocupa de coletaraie la posta romana,am specificat de cand am trimis sa nu ti se predea nimic pana nu imi ajunge coletul de la tine ca sa fiu sigur ca nu e teapa,asadar si in concluzie daca vrei sa ne intelegem pe cale amiabila si sa nu mutam discutia intr-un cadru mai legal a-i face bine sa trimiti acel colet, al meu v-a stagna in oficiul postal pana il voi primi pe al tau si totul va fi ok pentru amandoi. sper ca am reusit sa ma fac inteles pe deplin. Imi pare rau pentru dezamagire dar chiar mi-ai inspirat incredere la inceput, pacat" E ADEVARAT CE SPUNE? VREA SA MA PACALEASCA?

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Nu e adevărat ce spune (bine, poate pe unchi-su așa îl cheamă, treaba lui), dar cât despre amenințări, dacă treaba devine mai serioasă, poți să-l reclami tu la Poliție (dacă începe cu amenințări care atentează la integritatea ta).

Referitor la OLX, cel mai bine când fac un schimb cu cineva, este bine să te întâlnești față în față, în locuri populate. Schimbul prin poștă este foarte riscant (ai văzut de ce).

Referitor la Poșta Română, ăla nu are cum să controleze fluxul de tremiteri poștale, mai ales dacă nu sunt însoțite de un nmăr de tracking. Lol. Ce dobitoc și ăla, cum să mintă așa?

Una peste alta, sfatul meu este să stai liniștit pentru că ai evitat o țeapă.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ala e un cretin. Nici tu nu ai fost corect, dar ala e un dobitoc cu majuscule. De parca posta merge cum vrea el, auzi tu. 99% vrea sa iti dea teapa. Nu ai ce sa muti intr-un cadru legal, nu are ce face. E un retardoid si jumatate.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Ati semnat contracte si nu stiam? Nu are absolut nicio putere asupra ta, vrea sa te traga pe sfoara in mod cert. Poate daca ii trimiteai tu primul ii reusea. Eu zic sa faci pauza de la activitatea de pe olx putin si sa nu te mai gandesti la acea persoana care abereaza. Daca face astfel de magarii iti dai seama ca nu inspira incredere. Asta cu, vai, il cunosti pe unchiul de gradul 4 din verisorul de stanga...laughing lasa-l, ca atata il duce capul! Parerea mea este ca decat sa improvizezi si sa ajungi cu ochii in soare, mai bine vinde pe bani ce ai de dat si iti cumperi apoi ce iti trebuie tot cu bani.
O zi buna si lasa acel egomaniac, ca altceva, nu stie...

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Aha.