| alexxx a întrebat:

Va rog frumos am nevoe de ajutor! deci aveam windows 7 pe 32biti si dupa o zii cand il aprind imi aparae eroare aia albastra pe care o vedeti in video, am incercat sa instalez inapoi windws 7 extreme edition si windows 7 ultimate si de fiecare data cand sa dau sa se instaleze imi aparea eroarea aia cu albastru, dupa am incercat cu xp si vad ca merge... dar imi merge nasol xp, am mare nevoe de windows 7 pentru ceva.va rog frumos ajutati-ma in eroarea aia imi scria:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer
CACHE_manager
Check to make sure any new hardware ar software is properly installed
If this a new installations ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you night need
If problem continue disable or remove any newly installed hardware or softaware
Disable Bios memory option such as caching or shadowing.
If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer, press f8 o select Advanced startup options adn then select safe mode
videoul este aicea:http://www.youtube.com/user/alexxxutz13#p/a/u/0/QzOXi9rk yy0

7 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Eu nu inteleg cate windows-uri ai? ca parca din video se vede ceva 2 sau 3...in fine parerea mea este sa incerci cu format si bagi windows nou! Daca nu iti merge nici dupa asta, desi ma indoiesc, atunci e ce va hard defect!

| moldovianu a răspuns:

Baga un dvd bootabil, lasa stick-ul.Cauta unu care l-ai mai bagat si esti sigur ca e buna, sau imprumuta.

| hSh3ad a răspuns:

Este virus, asa mi-a facut si mie si mi-am instalat win xp...
Dupa ce am instalat XP l-am instalat pe 7 pe 64 biti
Sunt virusii!

| hSh3ad a răspuns:

Daca ai CD original dai Repair!

| alexxx explică:

Si dupa ce mi-am bagat xp am pus win 7 pe stick si cand sa dau sa ``buteze`` imi aparea eroarea aia in chenar albastru, si la win7 si la vista cand sa ii dau instal imi apare eroarea aia cu albastru

| alexxx explică:

Am incercat ...tot asa da...

| cybershot a răspuns:

Dvd cu windows facut bootabil dupa un iso si gata