| iulia_8420 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Am nevoie de un laptop pentru facultate.Am gasit unul la un pret acceptabil si are urmatoarele componente : procesor-AMD TripleCore, memorie-2GB, HDD-250, video ATI HD270.Care e sfatul vostru? e bun? sa il cumpar? Sau ziceti-mi alte laptopuri care sa merite.Eu vreau sa il folosesc la facultate, la proiecte, nu ma intereseaza jocurile. mersi

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Nu ai specificat ce inseamna 'pret acceptabil'. Daca iti trebuie doar pentru proiecte e mai puternic decat este necesar. Ca si cum ai folosi un TIR sa cari un sac de cartofi. Insa sunt convins ca ai sa-i gasesti si alte utilizari, avand in vedere faptul ca are o placa video destul de puternica (poti viziona filme High Definition), asa ca eu zic sa-l iei pana nu-l ia altu'. Succes!

| eugenl a răspuns:

E foarte bun atat timp cat proiectele tale nu includ jocuri si grafica 3D

| CrimiNNaLBoy a răspuns:

Cumpar pana nu este vandut. Este foarte bun si puternic iar pretul este foarte acceptabil. Cumparal pana nu iti ia altul inainte!

| iulia_8420 explică:

E la o oferata. adica 10 mil big grin