| bibi a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! am o problema ca laptopul meu. am telefon samsung touch screen si mi-am pus 2 videoclipuri de pe el pe laptop. am vazut ca nu merge sunetul. am incercat si pe alte calculatoare. ce trebuie sa fac. o fii de la tel? si pe celelate calk. nu se auzea sunetul. ce ttre sa fac? plz help. DAU FUNDA SI VOT

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca in rest laptopul functioneaza (in sensul ca poti asculta muzica sau orice altceva) inseamna ca nu ai probleme cu el. Pur si simplu nu ai folosit playerul potrivit pentru fisierele din telefon, sau nu ai instalat niscaiva codec-uri. Vezi ce extensie au fisierele respective (de exemplu.mp3 sau.wav) si cauta pe google cu ce player se deschid. Descarci playerul respectiv si gata. Iar daca e doar problema de codecuri, la fel cauti pe net si descarci. Poti sa iei si de aici http://download.chip.eu/......96711.html

| Peter28 a răspuns:

Ar putea fi de la telefon pentru ca pe telefon se folosesc altfel de setari daca pot spune asa si cand le pui pe calculator uneori se aude sau doar se vede. Nu e la toti la fel. Sper ca te-am ajutat.