| laura23 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Deci eu am avut calculatorul stricat, mi se stingea din senin asa ca l-am dus la reparat si era de la placa de baza, asa ca mi-au schimbat-o. Mi s*a sppus ca de la socurile de curent mi s-a stricat placa si a mai zis ca imi trebuie un stabilizator. Iar acum, cand ploua sau bate vantul mi se mai stinge mi se mai stinge. Voi ce credeti e de la curent. Si inca un mic amanunt, intr-o seara, cand ploua eram cu becul aprins in camera si deodata s-a stins si dupa cateva secunde s-a aprins din nou. Credeti ca e curentul slab si de aceea se mai stinge calculatorul?

4 răspunsuri:
| darkstar a răspuns:

Da
nu e la 220 v

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da in cauza curentului face asa ca si al meu facea asa s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da din cauza curentului face asa ca si al meu facea la fel sau chiar cate o data nu se aprindea deloc dar eu i-am luat stabilizator si nu mai am nikio problema. iai un stabilizator si nu o sa mai ia nikio problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de la curent e sigur 100%! Iti recomand sa cumperi un ups(ala continua sa-ti alimenteze calculatorul si in momentul cand nu e curent pentru maxim 10-15 minute) Si are inclusa in el si protectii de supreatensiune. Iti recomand unul cu management, deh, e mai scump, cam la 2-3 milioane dar merita! Daca chiar te zgarcesti, se gasesc si pe la 1, 5 milioane. E o investitie care isi merita toti banii! Ti-o spun din proprie experienta! Gasesti pe magazinele online o gramada! Personal eu am cumparat de pe pc-fun.ro