| rift a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti mai exact cum ma pot loga in contul meu de la UPC pentru a schimba parola de la wireless.

Stiu ca trebuie scris in bara de adrese ip-ul 192.168.0.1, si sa introduci numele si parola.Am incercat numele de pe contract si parola cu care ma conectez la wireless, si nu merge. Am incercat si numele implicit dat de la ei, adica 'Admin' cu tot aceeasi parola, si nici asta nu merge.

Vreau sa stiu daca fac ceva gresit, daca nu e buna parola ori numele sau de unde mai exact le pot afla.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba are parola de la wireless cu contul? Parola de la wireless e independenta de orice altceva. Aia ti-o pui tu, dupa cum vrea muschiuletul tau. Citeste aici: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router/