| anonim_4396 a întrebat:

Va salut, am o problema cu laptopul, porneste dar monitorul e negru...nu schiteaza nimic...imi puteti da un sfat? mersi

9 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Buna. E ars display'ul(sau invertorul de la el). Mergi cu nbk'ul intr'un service autorizat pentru brand'ul nbk'ului. Costi!

| Alex_2741 a răspuns:

Poate ti s-a ars placa Video happy si atunci e normal sa nu mai mearga monitorul happy...sau verifica si tu daca e bine mufa bagata in spate la monitor si in spate la unitatea si la priza verifica

| boggy a răspuns:

Exact invertorul stricat. daca nu vreo problema din bios care desigur se poate reseta cel mai bine da o fuga si verifica placavideo nu are cum sa fie arsa. doar sa fi fost expusa ala temperaturi foarte mari happy sau cel mai simplu invertorul trebuie schimbat happy sper ca ti-am fost de ajutor cya

| robert08 a răspuns:

Asa am patit si eu cu, calculatorul ti-s-a ars plac video asa a fost si la mine pornea totul doar ca monitorul ramanea negru

| TwixulDrept a răspuns:

Ai instalat windowsu? Poate a intrat vreun virus si l-a defectat. Mai bine ai cauta pe cineva specializat sa vina sa vada. Te poti duce la magazinul de unde l-ai luat si sa intrebi acolo.
Sper sa rezolvi problema :*

| Agnuluc a răspuns:

Unde dai si unde crapa, auzi mufa la laptop ma uit de o ora la el si nu vad,, du-te ma nene la un magazin specializat in asa ceva, ca. cu astia te duci in paragina laughing

| MyLifeIsAmazing a răspuns:

Deci pixeli sunt problema...ma rog adica nu merge leptopul si mie mi s-a intamplat si daca mai e in garantie leptopul te poti duce sa-ti de-a altul dar daca nu-i atunci trebuie sa te duci la un profesionist si el iti va spune daca mai poate sa-i face ceva sau nu...depinde de caz.

| Adelina_2192 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel si reparatia te costa cat un monitor nou aproape, deci mai bine sfatu meu nu te zgarcii la bani si cumpara unu nou!

| Hopeless a răspuns:

Fratilor, nu e ars displayul happysi alex... ce mufa? am zis ca e laptop nu pc happy