| slazzer a întrebat:

am o problema, nu mai porneste laptopul, cand il pornesc ma lasa sa intru in bios dar dupa aia imi apare un J pe ecran negru si nu porneste, daca va rog cine stie sa ma ajute, multumesc astept raspunsuri

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Verifica daca porneste de pe un CD (DVD) bootabil (de ex. un DVD cu Windows, sau orice altceva). Daca de pe DVD porneste si in BIOS sunt bune setarile la Boot Device (adica sa fie si HDD printre ele) inseamna ca ai o problema cu hard-disk-ul. Succes!

| geop a răspuns:

Mie cand mi s-a intamplat asta era din cauza ca s-a ars HDD-ul.

| laurentiu80 a răspuns:

Incearca sa intri in bios si sa-i dai un reset de bios

| slazzer explică:

Am resetat biosul si nimica, nu se aprinde nici cum