| UzZy94 a întrebat:

Va salut, am si eu o intrebare ce procesor sa aleg ma refer sa-mi mearga jocurile bine dintre Intel Pentium dual core e5200 2.5Ghz sau Intel core2duo e6550 2.33ghz amandoua sunt pe acelasi soket 775 dar m-ar interesa pe care o sa-mi ruleze jocuri(programele, internet)mai bine.Astept Raspunsuri!

3 răspunsuri:
| AlinNxD a răspuns:

Core 2 duo e6550

| AsasinCreed1000 a răspuns:

Eu asa zice sa faci upgrade la socketul nou deoarece nu se mai fabrica pe socket 775 si eu cautam quad core

| UzZy94 explică:

Credeti ca este mai bun core2duo e6550 2.33ghz decat Intel dual core e5200 2.5ghz? Vreau sa fie sigura treaba nu sa ma trezesc ca pe core 2duo nu-mi merge cine stie ce joc care ar merge pe dual core! ma gandesc ca dual core este mai mare este de 2. 5ghz fata de core2duo de 2. 33ghz.