| Claudiu15g a întrebat:

Va salut, am si eu o problema cu Facebook-ul, ieri pe la ora 15 aproximativ m-a deconectat si mi-a aparut ceva cu verificarea identitatii sau ceva de genul, mi s-a cerut sa imi bag numele si o poza cu mine. si de ieri nu imi pot accesa contul, cand incerc sa il acces imi apare textul " Din păcate, nu îți vei putea accesa contul cât timp revizuim aceste documente noi. Apreciem răbdarea ta și te vom contacta în cel mai scurt timp. " Ce as putea sa fac? A trecut deja o zi si tot nu merge sa ma conectez. Funda

7 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Probabil mai multi oameni au raportat profilul tau pe motiv de identitate falsa sau cum e pe Facebook "aceasta persoana pretinde sa fie altcineva" - parca asa era. Raportul a ajuns la Facebook si acum trebuie sa dovedesti ca nu-i adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureaza cam o saptamana, si parca trebuia sa pui buletinul

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu le trimite date personale ca este posibil sa fie un hacker.
incearca sa recuperezi parola din adresa de email sau gmail cu care ai facut contul. Adica incerci sa te loghezi si dai la recuperare parola ca ai uitat-o o sa trimita ei un link si vei schimba parola. Sau exista posibilitatea ca cineva pe care-l cunosti sa fi spus la Facebook ca ai un cont fals si ei l-au inchis provizoriu pentru cercetari ca si asa sunt spionii CIA. incearca cum am spus si poate imi dai mie fundita ca o merit daca stii sa faci ce ti-am spus

| Claudiu15g explică (pentru CatalinVictor1985):

Am facut asta, dar tot nu ma pot conecta

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Claudiu15g):

E ceva in neregula. Contul tau e pe bune sau e unul fals pentru ca nu se poate sa-ti interzica accesarea contului decat daca ai incalcat unele reguli sau ai postat ori amenintat pe cineva chestii de genul asta. uite un link poate ai sa reusesti
https://ro-ro.facebook.com/help/105487009541643?helpref=topq

| Claudiu15g explică (pentru CatalinVictor1985):

Contul nu e fals ca il am din 2010. Oricum ar trebui sa imi trimita un raspuns de confirmare daca, contul mai poate fii folosit sau nu din ce spune in mesajul care mi-l arata cand incerc sa ma conectez

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru Claudiu15g):

Ai vazut in linkul acela? pe care l-am trimis ce trebuie sa faci sa rezolvi ca e doar o chestie mai simplista nu prea grea