| lovin a întrebat:

Va salut, am si eu o problema cu monitorul de la PC. Aseara am aprins Pc-ul si dupa cea scris Welcome, deodata nu se mai vedea... totu intunecat trebuie sa te uiti foarte atent sa intelegi ceva se vede foarte intunecat. Modelul este Samsung SyncMaster 740N

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi mai multe explicatii, inclusiv ca este prea vechi ori nu ai reglat luminozitatea si contrastul.
Daca nu este vorba de vechime ori reglaje intra pe site-ul producatorului si pune acolo intrebarea.
Succes!

| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa intri in Control Panel daca totusi se vede ceva, la display si seteaza luminozitatea. Daca nu merge inseamna ca ai probleme cu displayul.Iti recomand totusi o reinstalare windows daca nu ai mai facut-o de mult timp.

| alex2009 a răspuns:

Cred ca s-a stricat. Incearca sa ii mai ridici luminozitatea poate merge.

| rain a răspuns:

Mergi cu monitorul la garantie. Daca nu ai garantie, prima oara incearca sa vezi cum se vede cu altul - iar daca altul se vede bine... poti sa-ti cumperi un monitor nou. happy

| blagasamuel a răspuns:

Poate ti-a umblat cineva la contrast si luminozitate. umbla pe la butoane pe acolo. sau placa video sau de baza ii gata. cel mai bine intreaba un specialist. voteaza-ma te rog

| xAndro a răspuns:

Ti`e stricata placa video happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact acceasi problema o am si eu cu acelasi model de monitor. daca ai rezolvat anunta-ma te rog. raman dator!

| alex_9936 a răspuns:

Vezi sa nu fie de la placa video, sa te uiti peste condensatorii de pe ea sa nu fie umflati. Am un coleg caruia din cauza placii video nu ii mai afisa bine imaginea pe ecran. Vezi, ori monitorul, ori placa video.
Bafta