| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Care sunt cele mai simple de utilizat utiliatare pentru a face un usb multi boot
pentru ca eu doresc sa pun ubuntu, window$, Knoppix, si alte sisteme de operare intr-un singur usb stick.

Eu in ultimii 10 ani nu mai m-am atins de window$ pentru ca nu mi-s-a parut ca imi poate oferi siguranta.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Functioneaza si pe Windows,
l-am folosit de vreo 2 ori,
insa a fost creat pentru Linux.

Linkul de download e dupa imaginea cu fundal negru, mai spre finalul paginii.
Varianta din 26 decembrie e cea ok.

| DecstarIsBackAgainMtfk a răspuns:

Iti recomand eu BGS V2.0.1.2
E multi-boot, vine la pachet de 16 booti cu care iti faci treaba. Si iti ofera siguranta nene.

| zilog a răspuns (pentru DecstarIsBackAgainMtfk):

Am cutat pe google ce spui tu aici dar nu am gasit de unde sa il downlodez
poti sa imi dai un link te rog