| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. fac o intrebare putin mai special.
Vreau sa va spun ca am un Genius 5.1 la fel ca aceste din imagine. Daca schimb difuzoarele cu cele cauciucate dar de aceeasi putere (mar interesa) Are ceva? Fiecare difizor are 15W si 4 ohmi si diametru a fiecarui difuzor (cele doua mari) 11.5 cm. Linkul pentru imagine il puteti gasi aici. http://www.head-fi.org/t/331907/genius-sw-5-1-ht-modific ations

Răspuns Câştigător
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Incerca SBX 1010 (10cm) acolo unde sunt de 8 cm tai si pui modelu asta in 8 ohm ca merge
incerca SBX 1320 (13cm) acolo unde ai difuzor de 10 cm tai si pui de modelul asta in 8 ohm ca merge
www.somogyi.ro
eu asa am modificat sistemul