| NicVal74 a întrebat:

Va salut! Intampin de ceva vreme o problema, imi scade viteza de download de la 100mb/sec la 30kb/sec dupa ce adaug un al doi-lea, trei-lea fisier adaugat, specific ca am placa de baza msp 650 pro, procesor amd ryzen 5 7600, hdd seagate barracuda, 2tb, 7200rpm, 256MB cache, ce setari ar trebui sa fac? m Va multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Ce browser folosiți?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Hyperion7):

Va mulțumesc pentru fundiță, dar nu v-am oferit un răspuns demn de fundiță, consider eu

3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Incearca sa dezchizi cateva ferestre Youtube si da play. Daca toate merg in acelasi timp, înseamnă ca nu ai tu problema, ci serverul de la care descarci sau programul cu care descarci

| RadioEREVAN a răspuns:

Cel mai simplu e sa apesi "pe rând si cu treaba buna-rabdare ardeleasca" in meniul userului? Sau sa folosesti un download manager, daca nu ai rabdare sa stai langa computer. Configuratia PC-ului e doar una din verigile lantului, pe traseu mai ai routerul propriu, ala te poate limita si el (cât il duce capul si ce viteza are conexiunea intre PC si router, ca daca esti pe wifi la 54mb/s, degeaba ai teava de 100. Si nu in ultimul rand, tehnologia folosita de furnizor in zona ta.