| gineldobre a întrebat:

Va salut, mă poate ajuta si pe mine cineva vă rog? Am un laptop Asus si am bagat un ssd Kingston în el si cănd îl aprind îmi zice că să apas o tastă si nu merge.

8 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ai schimbat hdd-ul sau ssd-ul pe care îl aveai cu unul nou?

Daca nu e vorba de discul pe care e instalat sistemul de operare atunci ar trebui să-l vezi in disk management, trebuie inițializat. Daca ai un singur disc atunci trebuie sa reinstalezi Windows -ul pe ssd-ul nou. Credeai că o să aibă sistemul de operare instalat pe el ca prin magie?

| gineldobre explică (pentru VoidEternal):

Salut am instalat pe ssd-ul nou windows-ul si tot nu merge dar pe alt laptop merge

| VoidEternal a răspuns:

Ce mesaj îți apare?

| gineldobre explică (pentru VoidEternal):

Te salut cand deschid laptopul îmi apare; Porniti si selectati dispozitivul de pornire corespunzător sau introduceti suportul de pornire în dispozitivul de pornire selectat si apăsati o tastă.

| gineldobre explică (pentru gineldobre):

Si cand apăs o tastă acelasi scris mi-l dă.

| VoidEternal a răspuns (pentru gineldobre):

Nu detectează niciun mediu de stocare cu posibilitate de boot. Adică nu-ti vede ssd-ul. Zici că pe alt laptop merge. Adică booteaza de pe el și intră în Windows sau îl vezi ca o alta partitie in Windows Explorer?

| gineldobre explică (pentru VoidEternal):

Ssd-ul booteză normal

| VoidEternal a răspuns (pentru gineldobre):

Fără să-l am in fata nu prea știu ce să zic. Din ce mi-ai zis tu, as incerca ori sa reinstalez windows-ul ori sa schimb ssd-ul.