| JustMeFlory a întrebat:

Vi se pare normal ca un telefon dupa ce a fost trantit pe jos sa nu se mai poata repara? Am avut un Samsung F250 l-a dat sora-mea pe jos si nu mai poate fii reparat.cum e posibil? tinand cont ca sunt unii care dau cu ele intetionat si nu au nimic.am avut telefonul, cam 6 luni de zile.sunt cumva din plastic?oh go on

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt expert in testarea rezistentei obiectelor, am obiceiul sa aplic forta bruta cand ma supara deci, din toate telefoanele pe care le-am avut numai Nokia ricoseaza intreg din podea/pereti... si apoi sa mai si mearga ca toate celelalte de la prima aruncare m-am ales cand cu display-ul spart, cand cu carcasa sparta, anumite componente lipsa, probleme la soft, camera dereglata... Nokia e cel mai rezistent si cine ma contrazice vorbeste prostii.

10 răspunsuri:
| adi a răspuns:

Calitatea se intalneste foarte greu, in zilele noastre totul se fabrica in serie(cat mai repede), pentru producatori conteaza cantitatea nu calitatea, asa ca daca vrei ceva de calitate o solutie buna e Nokia chiar daca e un pic mai scump. Am avut Nokia si am fost multumit happy

| psiholoaga a răspuns:

L-ai luat la second hand? Daca da, probabil avea piesele in interior lipite prost sau era umblat in el. Daca e din magazin, inca e in garantie. Du-te si cere banii inapoi si da-le cu telefonul in cap. (bine, poate fara ultima parte)

| dulshe a răspuns:

Nokia e cea mai tare. Tatal meu are un telefon de 5 ani se zile cumparat, si inca mai merge, aa si am uitat sa zic ca tata lucreaza in constructii si va dati seama ce praf e pe acolo, si acest tel inca mai tine. Eu tot un nokia am, il am de vreo 2 ani si niciodata nu am avut probleme cu el.

| JustMeFlory explică:

Cica i s'au intrerupt niste cercuite! dar tot ma oftic ca am dat destui bani pe el si de la o cazatura s-a dus! nu era luat la mana a 2-a. abia aparuse si l'am luat.au spus ca daca vreau sa il repar o sa ma coste mai multe decat daca mi'as lua unul noustraight face...deci...raman la concluzia ca NOKIA este cea mai buna producatoare de telefoane...restul'. angry

| sese a răspuns:

Depinde ce s-a stricat. Daca este carcasa aia se schimba, daca a fost afectat procesorul sau un circuit nu se poate repara.

| want2bMajestic a răspuns:

Ce ti s-a stricat la el? displayul? este destul de frum telu... dar si foarte fragil... poti sa intrebi la un shop gsm... ce mai poti face cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul se poate inlocui cu o minge de cauciuc, plastic sau silicon...si cand vrei sa trintesti ceva ai pe ce sa te razbuni...am plecat, bye, ma duc sa-mi iau pc-ul de la service am dat cu el de pamantwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu e nokia, te cred si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinu-ai dreptate.

| mary_9593 a răspuns:

Pai poate nu era modelul original de la Samsung care de obicei sunt facute in Korea... poate era Made in China.