| Radeas1 a întrebat:

Voi cam la cat reinstalati Windows-ul? Eu am windows vista si il cam reinstalez la 4 luni (dar nu full, doar format :C)

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca l am mai instalat de 2 ani. nu e nevoie de il reinstalezi odata la 4 luni, e mai simplu sa ai grija de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Deci la inceputul carierei mele de...pc-ist, reinstalam si la 3 luni.Asta din cauza ca nu stiam de ce merge greu, se blocheaza, nu se inchide cum trebuie, dadea erori peste erori si simpla metoda era sa reinstalez windows-ul.Bun.In timp ce am capatat cat de cat experienta, am descarcat si instalat vreo trei programe care imi tine pc-ul curat. Nu fac reclama dar e vorba de;
1. Eset nod 32 antivirus
2.superantispyware
3.cleaner portable
4. advanced systemcare
5.adware cleaner(program pentru a dezinstala si sterge noi pagini setate ca browser)

Ei bine, cu aceste programe scanez la 3-4 zile sau cand mi se pare ca pc-ul meu nu se misca bine. Am mai multe programe de curatat si 2 antivirusuri pentru ca ca ce nu gaseste unul, gaseste celalalt, Par exepl.eset nu agasit nimic, in schimb superantispyware a gasit. Deci sa maganndesc bine cred ca din luna noiembrie sau decembrie nu am mai reinstalat windows-ul.Am xp sp 3 si merge trasnet.Bine ca nu am jocuri mari.Jocurile mari, nu se inchid bine, asta da erori peste erori si din nestiinta imediat reinstalam windows-ul ceea ce nu prea e convenabil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite asa invat si eu!
Spui ca ai 2 antivirusuri. Stiu si eu ca niciunul nu vede totul. Totusi, nu consuma resurse, nu merge PC-ul mai greu? Multumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,deloc mai greu.Depinde si de rabdare.Doua,trei secunde pana se deschide browserul sau fila doorita, ti se pare mult?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu mi se pare mult. Ma temeam de mai greu. Stateam la indoiala dar acum m-am hotarit: mai pun unul. Multumesc, iti dau voturi aici si mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tin neaparat la voturi, nu candidez nicaierilaughing, vreau doar sa ajut.Acum depinde de ce antivirus ai si care vrei sa-l mai bagi.Nu stiu cate resurse papa ce vrei tu sa mai bagi.Iti doresc suscces.Vezi ca am raspuns mai sus ce programe am, incearca-le. O sa ramai surprins cate gaseste advanced systemcare.Baftaaa

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit tot, de asta am indraznit sa-ti cer sfatul. Multumesc. Eu am obiceiul sa scanez din cind in cind si cu alte programe antivirus pe care apoi le dezinstalez. Intr-adevar, gasesc si ele cite ceva.
Nici eu nu "candidez" pentru nimic. Dar vad ca pe aici...

| bDaniel a răspuns:

La mine depinde am xp profesional si il reinstalez cand e nevoie happy