| Cedry2k8 a întrebat:

Voi ce antivirusuri folositi? Ceva free, care sa il pot folosi pe termen lung?

16 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu nu folosesc antivirus că nu am nevoie deoarece folosesc un sistem linux, dar la devirusări Windows folosesc ClamTK pe linux în live cd. Până acuma nici un virus nu i-o scapăt, și a salvat sisteme infectate cu viruși reali ce nici renumiții Kaspersky sau Biddefender n-or fost capabili să-i rezolve.O variantă pentru Windows este ClamWin.E open source, deci 100% gratuit.Chiar dacă nu e comercial ca restul așa zișilor antiviruși „gratuiți", real gratis pentru uz personal face treabă foarte bună, dar fiind că este un scaner nu are așa zisa protecție în timp real(o porcărie ce-ți limitează și încetinește munca pe calculator, userul fiind controlat constant de un soft(antivirusul) ce în 90% din cazuri suferă de paranoia cibernetică happy ). Dacă vrei un antivirus eficient, acela poți fi chiar tu, ajutat în cazul în care greșești, de acest scaner.Rețeta asta nu va da greș. Succes

| darrio2007 a răspuns:

Bitdefender.

| RAY a răspuns:

Avira

| K0sti a răspuns:

Free si prost? Mai bine nu-l mai folosesti ca mananca resurse degeaba!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Dar tu ce folosesti?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Kaspersky Internet Security! Best of tehe best, dupa care urmeaza Bitdefender! Dupa care nu mai urmeaza nimic! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

KIS e cu licenta sau e free?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu licenta pentru 1 singur PC!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Si merita? are scan si te protejeaza de orice ca altele?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista ca altele! Am spus ca best of the best! Are di tati! Il ai full trial 30 zile, probeaza-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bitdefender.

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Eu folosesc Bitdefender atat pe pc cat si pe telefon

| 0Alexander0 a răspuns:

Eu folosesc Avast.

| alexandra_8523 a răspuns:

AVG

| Adryana2503 a răspuns:

Bidefender