| sltlp a răspuns:

Imi explici si mie logca pentru care pui 999 intrebari, dar nu te orientezi la nici un raspuns din ele?
Nu e nici decum egalitate. Daca vrei un pc calumea, cumpara asa:
http://bit.ly/1f6OyHH + asamblare http://bit.ly/132oyYj. Poti sa folsoesti voucher-ul 6WXBQPKQ la pcgarage.
Te duce in 2000 lei, dar isi cu un pc performant.
procesor am dputernic, nu panarama ca la f 40(acele amd-uri is cat niste dual-core-uri de la Intel din generatia actuala) tot ce am pus eu are procesorul mai bun decat cel de la mediagalaxy.
gpu puternic, peste ce e la garaj, si cu muuuult peste ce e la emdia galaxy.
Restul cred ca vezi si tu. Daca vrei sa cumperi, a daugi mai intai configuratia in cos(ai jos adauga produsele selectate in cos), dupa care adaugi si asamblarea si gata, poti finaliza comanda. Daca ai alte nelamuriri, dai mesaj sau raspunzi.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru sltlp):

Daca ai putea sa imi dai un link cu pc pe piese de maxim 1600 lei-1700lei ar fi perfect(Eu vreau sa folosesc pcul pentru gaming)

| sltlp a răspuns (pentru xyzzzzzzzzzzzzz):

Era bine daca puteai sa faci efortul pana la cea de sus. Daca nu, 2 variante: cu sau fara dvd-rw. Cea fara dvd-rw e mai performanta.
asamblare: http://bit.ly/132oyYj
si acum: http://bit.ly/19DIkOV cea cu dvd-rw, care e mai performanta: http://bit.ly/18aqoZ5
Sistemul de oeprare poti sa il pui dupa un stick, iar driverele de pe stick sau de pe internet. Ideea e ca diferenta asta de la 1700 la 1900-2000 se observa in performante.
Insa tu alegi care cumperi, ca poate ai nevoie de dvd-rw, si atunci logic, nu o sa cumperi varianta fara.

| xyzzzzzzzzzzzzz explică (pentru sltlp):

Iti multumesc

| xyzzzzzzzzzzzzz explică:

Eu vreau sa iau pcul in rate

| Gabi05 a răspuns (pentru xyzzzzzzzzzzzzz):

Poti sa iei si componentele in rate, nu merita sa iei preasamblat daca nu vrei sa ramai gura-casca cand apar generatiile de jocuri si vei vedea don't send/send error.

Poti sa cumperi si in rate de pe pc garage:Ei au asa

Online, cu card bancar
Online, card Avantaj (4 rate fara dobanda)
Online, card Transilvania (8 rate fara dobanda)
Online, card cumparaturi Raiffeisen (1-6 rate fara dobanda)
Online, card Bonus Garanti (3 sau 6 rate fara dobanda)
Ramburs, la livrare Cost suplimentar: 12, 40 RON
Transfer bancar (ordin de plata), depunere in cont
In rate, prin credit BRD FINANCE (inclusiv 10 rate fara dobanda)

Cand completezi datele la forumularul de comanda, atunci iti apar ratele si detaliile de care ai nevoie.

Ai aici linkul cu toate informatiile.

http://www.pcgarage.ro/info/plata/in-rate

Daca vrei ceva teapan, ia ce a pus srsdani

| SouLIce a răspuns:

Cel de pe pcgarage, are o placa video mai buna

| Gabi05 a răspuns:

Niciunul,sa nu te gandesti sa dai atatia bani pe un sistem preasamblat. Daca vrei gaming, specifica bugetul/ce rezolutie are monitorul actual/ai nevoie de periferice?

Primul sistem are
procesor esuat-seria bulldozer
placa video buna
sursa artificie.

Al doilea sistem
procesor vechi-i3 3220 si-a trait viata, acum e pe moarte
placa video de cerinte low
iar sursa de 280Wrolling on the floor