| Rankup a întrebat:

Voi ce credeti, internetul se va desfiinta in urmatorii sa zicem 60-80 ani?

10 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu

| LPCTSTR a răspuns:

Nu, clar nu, imposibil.

| Marta135 a răspuns:

Ba chiar se va moderniza, in nici un caz nu se va desfiinta

| Jack99 a răspuns:

Avand in vedere ca progresul inteligentei artificiale este strans legat de net, no way

| Sn4k3 a răspuns:

Doar in cazul unei apocalipse sau ceva, altfel nu vad cum e posibil.

| OvidiuMocanu a răspuns:

Nop cu siguranță nu, meseriile de programatori si tehnic support it nu vor disparea în urmatorii 200 de ani aşa au spus cei de la Forbes

| Rankup explică:

Ms de raspunsuri, am pus intrebarea de curiozitate si plictiseala

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt posibile doua cazuri:
1. In cazul unei cataclisme uriase s-ar putea sa se desfiinteze din lipsa de curent si retele necesare etc.
2. Daca evolueaza tehnologia, este posibil ca internetul sa se transforme radical sau ii va lua locul ceva mijloc de comunicare de forma mult mai evoluata.

| Algo098 a răspuns:

Orice e posibil, inclusiv asta. Orice lucru are un sfarsit, deci mai devreme sau mai tarziu e posibil sa se intample. Daca va fi peste un timp >= 60 ani, cu siguranta ca nu voi ajunge sa vad acest lucru. Eu il consider un lucru bun si mi-ar parea rau sa nu mai existe.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand toata tehnologia moderna se bazeaza pe internet, imi este greu ca cred ca va disparea vreodata, dimpotriva, va avansa atat de mult, ca va fi nelipsit in viata noastra, chiar si in cele mai indepartate colturi ale lumii, unde azi nu exista (desert, polul nord samd).
Daca va disparea vreodata, va fi probabil din cauza unui cataclism.