| PupicelT a întrebat:

Voi ce parere aveti despre
laptopuri? Asa in general. happy

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Daca stii ca esti un om mobil si te misti tot timpul si iti trebuie atunci i-ati un laptop altfel i-ati desktop/ pc.
EU unul prefer pc-ul deoarece e mult mai usor sa gasesti piese pentru el in cazul in care se defecteaza, in totdeauna gasesti pe cineva care se pricepe la desktop uri (mult mai usor ca la laptop-uri).
Este mult mai usor upgradabil atat din punct de vedere fizic/hardware cat si software care depinde de hardware.
Sincer si mie mi-ar trebui un laptop dar decat sa dau 20 si ceva de mil pe un laptop mai bine raman la pc-ul meu.
Daca ai si alte intrebari sau te intereseaza si alte Tutoriale despre calculatoare, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand in vedere ca am laptop, eu am o parere buna, altfel nu l-as fi cumparat. Pentru mine, care nu practic jocurile pe calculator si nu am nevoi deosebite, este foarte bun. Numai bine!

| Narcis2007 a răspuns:

Daca iti trebuie neaprat e bun dar daca nu mai bun e un pc

| m5789932 a răspuns:

Laptopurile sunt bune doar daca stai pe net, si pe chat-uri precum messenger, si ATAT! Dar tot calculatorul pe care il stim e mai bun, si datorita marimii, ceea ce ii permite mai multe fata de un laptop, inclusiv o performanta extraordinara, plus ca ofera si mai multe posibilitati pentru lucrul la calculator, sau alte activitati (jocuri, vizionare de filme, muzica etc.)

| Baton a răspuns:

In general sunt de tot rahatulaughing

mie nu imi plac desi scriu de pe un netbook acumtongue
tastele sunt prea apropiata uneori, displayul nu il poti folosi prea mult pe post de lumina la taste, cel putin eu nu pot.
bateria tine putin, undeva la maxim 3 ore cele mai ieftine laptopuri cred. daca nu ai nevoie neaparat de unu care sa il duci la scoala sau undeva iti recomand sa nu iti cumperi.
softurile care le poti baga pe laptop sunt limitate deoarece procesoarele nu sunt dintre cele mai bune iar hdd-urile ajung la maxim 500GB momentan.eu nu am vazut cu mai mult.
daca vrei pentru acasa recomand toata ziua Desktophappy

| lucian a răspuns:

Sunt bune

| craniul a răspuns:

In general iti iei un laptop daca chiar faci calatorii sau esti om de afaceri ai ai nevoie de un pc portabil dar cel mai bun in performante ramane vechiul desktopwinking ps: m-am convins de lucrul asta luna trecuta dp ce mi-am luat alt pc happy

| 123456 a răspuns:

Eu am laptop ce parere sa am sunt bune ca si calculatoru... chiar mai fain poti sa til iei si in pat si in orice loc prin casa.:-p

| JhoNutz a răspuns:

Avand in vedere ca ma pot masturba in baie la un film porno, e perfect. Desktopul la acest capitol, lasa mult de dorit. Poti conecta la USB 3. 0 o pompa pentru penis, care datorita conexiunii 3. 0 se va misca mai repede.