| DDCC a întrebat:

Voi vă pierdeți timpul cu instalarea unor programe (aici mă refer după ce vă instalați sistemul de operare) cum ar fi Adobe flash player, winrar, aplicații din-astea gratuite care necesită căutare pe net ca oricare program/joc de altfel? Ați folosit vreodată site-ul ninite.com pentru a vă instala mai multe aplicații de-odată? Știți să folosiți timpul cât mai eficient atunci când doriți să descărcați un software sau driver de pe net?

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Pentru drivere există Driverpack solution 12.3 full, restul programelor de pe stick.

| DDCC explică (pentru Tagaso):

Sau Device Doctor, program free. Mersi de recomandare, dude!

| Tagaso a răspuns (pentru DDCC):

Da e free, le găsește dar nu le instalează, în schimb Driverpack le și instalează

| DDCC explică (pentru Tagaso):

Driverpack văd că e pentru drivere cum este hirens boot cd pentru computer, opimizarea acestuia. Or am I wrong?

| Tagaso a răspuns (pentru DDCC):

E ca Hiren, s boot sau ca ultimate bios help

13 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

O fi greu sa pui pe un cd programele astea sa nu mai stai sa le cauti pe net de fiecare data cand reinstalezi un sistem.
Cat despre drivere exista nenumarate programe care iti instaleaza toate driverele dand 2 click uri.

| DDCC explică (pentru WR104):

Dar nu mai bine pui ce vrei pe un stick?

| WR104 a răspuns (pentru DDCC):

Nu.

| Iwao a răspuns:

Se poate integrand tot ce-ti doresti in sistemul de operare...problema,isi iau setari automat si nu vrei sa stai sa dezinstalezi toolbaruri virusate.

| adrianbestboy98 a răspuns:

Deastea nu vreau eu să bag windows din nou

| DDCC explică (pentru adrianbestboy98):

Atunci va trebui să verifici pc-ul de erori, malware și altele cu diferite programe. Reinstalarea windowsului e cea mai eficienta alegere când îți funcționează foarte greu. Asta nu înseamnă că nu poți să-l repari când necesită asta.

| TheTimeKiller a răspuns:

Da

| dgeko a răspuns:

Mie unu nu-mi place sa-mi umplu hdd-ul cu cine stie ce programe...le instalez doar pe cele de baza si aici pot sa-ti fac o lista:
-flash player (pentru browser)
-winrar (nu trebuie sa lipseasca)
-bs player
-aimp
-office
-browser
-y messenger
-daemon tools
-un cleanar
-antivirus
Cam astea ar fi in mare parte, mai multe nu isi au rostul, acum depinde si cum folosesti tu pc-ul.

| DDCC explică (pentru dgeko):

Dar eu nu am pus întrebarea (doar) pentru a afla de unele programe. În plus să folosești eficient pc-ul înseamnă și să nu pui toate programele să ruleze la startup.