| leiciu a întrebat:

Vreau informatii de la cei care au incercat jocurile PS Vita pe PS3.Cum funtioneaza? Poti juca jocuri PS3 pe PS Vita sau poti doar de pe PS Vita pe PS3?

Răspuns Câştigător
| V8 a răspuns:

Te-ai incurcat aiurea laughing
deci tu, daca gasesti un ps3 iti poti folosi consola drept un controler.
In meniul PS-ului vei vedea un remote play.
Accesezi acea optiune si te poti juca pe ps 3 cu PS Vita drept controller.
Insa, poti sa iti continui jocul pe PS daca trebuie sa pleci undeva, aceasta optiune o sa o vezi tot pe acolo.