| Craciune a întrebat:

Vreau o placa video care sa imi ruleze cele mai noi jocuri pana in 700 lei m-am gandit la R7 260x puteti sa imi recomandati una mai buna care se incadreaza in pret? (fara alimentare separata)

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce procesor ai? Ca daca ai un dual core de prin 2008 degeaba dai banii pe placa video pentru ca o sa fii limitat de procesor si tot nu poti rula jocurile.

| Craciune explică (pentru Intruder19):

Am amd fx 6350 4 gb rami 1600 si o sursa de 450

| Intruder19 a răspuns (pentru Craciune):

Daca poti face un efort pana la placa asta video nu mai ai treaba 1-2 ani.
http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

Dar e necesar sa schimbi sursa cu una mai mare.

| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Un R7 260x nu o sa poata sa duca chair toate jocurile apărute recent, cel putin nu la setari mai mai de medium. Daca vrei neaparat sa mergi pe un 260x ai gija ca mai toate din serie au alimentare separata.

Ti-as recomanda minim un R7 265 Dual-X 2GB 256-bit la care sa folosesti un adaptor molex-PCIe ca sa o alimentezi.

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Degeaba îți iei un R7 dacă nu se potrivește cu procesorului și placă de bază, poți să arzi procesorului. Și daca nu e același pci express nu merge la performanță maximă. E ceva de veni, nu poți băga in-tr-un INTEL AMD