| Generalgrevious031 a întrebat:

Salut! Am incercat sa fac un stick cu Windows 10 de pe un calculator vechi care ruleaza Windows 7 si problema este cand descarc instrumentul de instalare de pe site-ul oficial de Microsoft si cand deschid instrumentul imi da eroare. Ce as putea sa fac?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Probabil ai niste erori in registrii, conflicte intre drivere si anumite programe, etc

Ce ai putea face cel mai simplu, ar fi sa apelezi la un coleg, prieten, vecin, pentru a crea la el stickul.

Sau sa reinstalezi Windowsul (dar presupun ca nu vrei asta).

Ai putea incerca sa verifici si repari registrii
https://www.glarysoft.com/registry-repair/

Primesti vreun cod de eroare?

Deasemenea, asigura-te ca stickul e functional inainte sa il introduci in PC, si e formatat in NTFS.