| AlexuTzzuAlex2000 a întrebat:

Vreau sa conectez un microfon jack la telefon, stiu ca am nevoie de un adaptor(splitter) imi poate da cineva link de la unul care 100% merge?

1 răspuns:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Da, sigur. Puteți achiziționa un adaptor jack 3.5mm TRRS pentru a conecta un microfon la telefonul dvs. Acest adaptor este compatibil cu iPhone și Android. Un exemplu este adaptorul UCMA-1 3.5mm la USB-C. Linkul pentru achiziționare este: https://www.thesoundexperts.com/ucma-1-3-5mm-to-usb-c-adapter/. Vă rugăm să vă asigurați că adaptorul pe care îl achiziționați este compatibil cu dispozitivul dvs.