| raduqu a întrebat:

Vreau sa fac un cd pentru masina si vreau sa pun melodiile in ce ordine vreau eu. cum pot face asta sau cu ce program?

Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

Nu iti trebuie nici un program man, doar stii ce sa fac?
Pune melodiile in ordine adica le redenumesti si pui o cifra in fata exemplu:
in fata numelui melodiei pune cifra ordinii

1.Nicolae Salam
2.Vadim Ciorba
3.Traian Partzanu
4.Imnul basinii
5.Colinde de pasti
e simplu big grin doar schimbi numele adaugand cifra in ordinea in care vrei sa fie ascultate big grin
FUNDA pls? big grin

5 răspunsuri:
| GabrielAntony a răspuns:

Eu pe ipod imi trebuie un program sa pun melodii pe el, este foarte bun recomand itunes poti aranja in ce ordine vrei tu si mai multe.

| RobertEnciu a răspuns:

Redenumesti melodiile asa:

1.Andra- Mi-ai luat mintile
2.Carla's Dreams-Sub pielea mea
3...
4...

Sau asa:

a.Andra- Mi-ai luat mintile
b.Carla's Dreams-Sub pielea mea
c...
d...

bine, daca ai multe melodii, habar n-amlaughing)Dar incerca prima data cu cateva

| NLS a răspuns:

Nu trebuie redenumita nici o melodie.
Exista 2 programe bune pentru ars CD-uri audio.
Unul e gratuit (Exact Audio Copy, este mai greu de folosit, e plin de setari pentru utilizatorii avansati, daca stii sa il setezi, obtii cea mai buna calitate), celalalt (EZ CD Audio Converter ), il gasesti pe net (e si el foarte bun, si mult mai usor de folosit).

| flixbuster a răspuns:

Sunt doua variante:
1. cd-player-ul stie mp3: trebuie sa faci un data-cd normal;
2. cd-player-ul nu stie mp3-uri: trebuie sa faci un audio-cd.

Pentru ambele variante poti folosi programul CDBurnerXP: https://cdburnerxp.se/

Pentru varianta 1: https://cdburnerxp.se/help/Data/compiledata
Pentru varianta 2: https://cdburnerxp.se/help/Audio/compileaudio

| BIoody a răspuns:

Ms. Daca mai ai nev de cv ma anunti happy