| DeeaCarmen a întrebat:

Vreau sa fac un site si vreau niste teme, idei, subiecte despre ce sa fie.
Ma puteti ajuta cu cateva?

41 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand vrei sa faci ceva, de obicei ori te apuci tu de studiat, ori daca ai idei, le pui in practica, nu mergi sa-i pui pe altii la munca, sa gandeasca pentru tine.

| sierra1 a răspuns:

Deci vrei să faci un site! Foarte bine gândit. Dar nu știi despre ce să fie. Asta e grav. Decide-te și apoi reluăm

| sierra1 a răspuns:

O, da, uite o temă ce te frământă tare:

https://www.tpu.ro/......es-au-loc/

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

laughing interesant sa scrie despre asta

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gândurile ce nu-ți dau pace se reflectă in "intrebările" scrise p-aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

What? Adică? In întrebarea aia de pe link?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Denisa887 a răspuns: interesant sa scrie despre asta"

desigur

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Păi nu? Am glumit si eu: am pus,,laughing"la sfarsit

| sierra1 a răspuns:

Like!

| sierra1 a răspuns:

Ei, făcuși site-ul?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ma insel esti programator, deci ar trebui sa ai si ceva expertiza tehnica. Un agregator de stiri _CURATE_. Nu neaparat pozitive, dar pe cit posibil sa filtrezi propaganda si porcariile mainstream. Suna usor in teorie, destul de greu in practica. Dincolo de parte de agregare, ar fi o idee sa faci backup la pagini in stilul Google Cache fiindca de multe ori patesc sa gasesc pagini inca indexate, inclusiv de pe site-uri mari, gen Adevarul sau EVZ, care insa nu mai au continutul initial si de multe ori afiseaza frumos un 404 intr-un frame. Mai am si ceva idei de aplicatii mobile, daca te tine. Ping me in private. Nu, nu vreau sa te agat, dar treburi de-astea e bine sa fie discutate in privat, ca apare vreun imbecil si fura ideile si le mai si implementeaza prost dupa aia.

| anonimg a răspuns:

Fa-ti firma si apuca-te de comert electronic. Iei cu un pret de la producator si vinzi cu un alt pret; si asta fara sa fie nevoie sa stochezi marfa la tine.
Poti sa faci din hobby o afacere din care sa traiesti.
O sa ai nevoie si de un contabil. Cu putin efort poti lua cu imprumut de la UE un credit nerambursabil.
Cu un comert electronic poti lucra si din Indonezia sau de oriunde din lume. happy

| Nemessys a răspuns:

Deci. Banuiesc ca din moment ce ai depune atat de mult efort in acel site + investii de bani pentru ca host-ul si domeniul costa, te sfatuiesc in primul rand sa-l faci in limba engleza sau germana. Tarile astea au cel mai mare CPC. Ideea este in felul urmator. Compara tu numarul de vorbitori in limba romana cu cel de vorbitori in limba engleza. Clar ai avea mai mult trafic daca l-ai face in engleza. In plus romanii nostri nu prea sunt educati sa caute pe internet anumite lucruri.

Idei. eu te-as sfatui sa fie despre ceva la care te pricepi si poti scrie. Daca e sa faci un site despre astronomie si tu nu ai habar despre asa ceva, cum poti publica continut pe el daca nu stii nimic si sa dai copy/paste de pe internet nu e nici frumos si nici legal. Fa despre ceva care in primul rand se cauta dar te si pricepi la acel lucru.
Idei foarte populare ar fi chestii legate de religie si zodiac. Chiar si la noi e foarte populara faza asta, unii au in rutina de dimineata sa citeasca horoscopul.
Altceva ar fi despre nutritie. Asta cu,, cum sa slabesti",, diete" si toate cele sunt foooooarte cautate.
Relatii si sex. Sunt foarte multi care cauta pe google astfel de chestii pentru ca nu le pot obtine din alta parte. Mai ales adolescentii. Dar subiectul este deja prea saturat si competitia este mare.
Animale.
Beauty and fashion
Sport
Dezvoltare persoanala / psihologie. Aici poti sa cuprinzi mai multe subiecte.

| zilog a răspuns:

NICĂIERI ÎN ROMÂNIA NU EXISTĂ UN SITE DOAR CU DONAȚII ne amestecate cu alte anunțuiri
de exemplu donez mobila, donez cărucior de copii, donez material genertic, donez bicicleta, donez jucării copii, donez încălțăminte...
Si donațiile sa fie GRATUITE ȘI PE BUNE REALE!
Nu să pună unii că donează laptop si pe urmă când îi suni sa ceră bani pe el.

NU EXISTA NICI UN SITE DE MATRIMONIALE SERIOASE FARA FUFE FANDOSITE SCLIFOSITE MATERIALISTE DEZBRACATE PE INTERES ci pentru oameni serosi care să garateze cu 1000 euro pe care sa ii trimita la site si macar 4 diplome
sa fie omul proiectant sisteme de securitate + instalator + tehnician electroist + inspector resurse umane.
Așă minim ca să fie acceptat
să i-se cera buletinul real actele reale ca sa fie un site exclusivist in care femei serioase sa se cunoasca cu barbați spălați cu bun-sunt și caracter.
Apoi dacă ai o plângere de la o femeie ca ai folosit-o doar pentru o noapte prierzi mia de euro.
Dacă te-ai căsătorit cu cineva de pe site-ul respectiv site-ul să îți cumpere apartament din banii celor ce sunt inscriși.
si vor ramane toti cu 900 euro.
si nu cu bani cas apoata vorbi unii cu altii
ci site-ul va percepe o taxa de 100 euro anual de la toti
Un barbat sau o femeie nu va putea vorbi de cât cu maxim 4 persoane in acelasi timp si trebuie sa le dea obligatoriu raspuns daca le scrie de mai mult de 10 cuvinte si in maxim 4 zile.
ei sa fie constransi sa aleaga repede daca vor sa mai vorbesca cu persoana respectiva sau nu.
pentru ca nu e frumos ca o femeie sa votbesca cu sute de barbati da asa o aliura de indecenta si parasutism.

Nu există nici un site GRATIS moca free pentu penticostali crestini dupa evanghelie baptisti adica neoprotestati.
un site clar in care sa fie obligati membrii sa si raspunda repede in cateva zile daca cineva le scrie
pentru ca sunt site-uri dar scrii anul asta si femeile fandosite nu iti mai raspund niciodata!

sunt multe lucruri care nu exista site de exemplu pentru a te cucla rapid cu o femeie sau cu un barbat dar fara sa ii ceri bani pentru asta si sa poti spune la site ca femeia respectiva ti-a cerut bani si sa fie stearsa
si sa se intample in aceeasi zi
adica azi caut azi scrie ca este disponibila
azi sa aleaga pe cineva dintre cei ofertati
si oamenii car se inscriu pe site-ul acesta sa dea examen de cunostinte generale ca sa nu fie site de parasute si de barbati libidinisi inculti si dobitoci

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Iar din cand in cand pentru a putea sa capete oamenii si mai multa credibilitate sa dea examene de exemplu cu intrebari din IT, intrebari despre mecanica, intrebari despre protectia muncii, intrebari despre fizica, intrebari despre chimie,
si sa se vada raspunsurile public
daca vor sa mai dea inca o data examenul sa ia nota mai mare
bine inteles cu alte intrebari dar tot din categoria aleasa
de exempolu fizica sa mai dea 1 euro si gata mai da o data examenul
si poti sa iei intrebarile de la examenle pentru ECS CSCS din Anglia
si nu intrebari despre artisti
ci intrebari din astea simple
cum se caleste otelul
care este diagrama fier carbon
cate ore are voie in Romania sa muncesaca un anbajat cu carte de munca in mod legal intr-o zi
cate porturi la mare are Romania
cate santiere navale are Romania
cate centrale nucleare are Romania
care este diferenta intre curentul continu si curentul alternativ
in ce se masoara intensitatea curentului
cum gradezi si etalonezi un termometru care la un capat are 0 grade celsius si la un capat are 100 grade celsius.
cand poti beneficia de ultravioletele banefice corpului cu variante de raspuns seara dimineata, sau ziua, sau noaptea
si intrebari din legislatie auto exemplu https://www.drpciv.ro/dlexam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre COVID-19. Ce poate fi mai actual decat asta?
Lumea post-Covid-19.
Tineretul in 2020-2021.
Cum putem duce o viata sanatoasa?
Protejati natura. Stop defrisarilor.
Sarcina la varsta adolescentei si urmarile ei.

| DeeaCarmen explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca ma gandem la partea de viata sanatoasa. Mai mult pe partea de sport sa adaug informatii, exercitii, detalii.
Pe partea de alimentatie nu o cunosc asa de bine.

| Apokales a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Perfect, atunci fa despre asta sport si dieta, de ce nu? La urma urmei, un hobby te ajuta sa te dezvolti pentru ca trebuie forteaza sa inveti mai mult, asa ca invata si partea de alimentatie pentru ati putea scrie articolele.

| bornsinner a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Nu e raspunsul pe care il cauti, dar: nu crea un site/blog despre un domeniu in care nu ai cunostinte. In momentul actual exista un exces de informatii despre absolut orice topic din lume. Nu contribui si tu la informatii eronate, clickbait, promisiuni desarte s-a.m.d. Ce ai face? Ai copia de pe alte site-uri cu vechime? Ai inventa tu date?

Cauta ce se cere pe piata si vin-o cu ceva care sa satisfaca o cerere. Gandeste-te la site-ul tau d.p.d.v. al economiei, ca la un produs. Ori la un subiect la care te pricepi sau de care esti pasionata si vrei sa impartasesti cu lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scrie despre ceva ce iti place! Interesanta idee, foarte frumos!
Idei:
1.Sa scrii ceva despre noul virus si sa încerci sa scrii si partea bună a lucrurilor
2.Despre monumentele istorice ale României
3.Despre munții României, poti atașa si poze
4.Despre artiști
5.Despre cultura
6.Despre cum am evoluat noi ca oameni si atat ca popor!
Sper ca iti este de folos! SUCCES

| Dragosdoar a răspuns:

Vorbeste si tu despre manipularea din mass media in legatura cu protestele dirijate din SUA

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Da chiar au aparut articole despre astea gen chinezii au planuit covid foarte bine gen de la prea mult stat in casa americanii au inceput sa pretuiasca pe oricine inclusiv pe negri si acum ca toti sunt la proteste se imprastie mult mai rapid covid exact unde au pus ching chong target-ul: https://www.theguardian.com/......rus-spread

| Nume6 a răspuns:

Bună! Eu aș crea un site cu subiecte de tot felul, de exemplu din trecut, din prezent, breakin neews, controversate și așa mai departe pentru că așa aș avea mai multă creativitate. Se poate numii viatadezicuzi.ro ceva de genul sau inlumeanoastra și poţi să scrii despre orice dar să nu fie clickbait, când iei de undeva scrii sursa că altfel poţi fi dată în judecata pentru dreptul de autor. În ziua de azi există mii de site-uri care copiază știrea de colo colo fără să se asigure dacă e reală și uite așa ne pomenim cu spam de știri false, tu trebuie sa verifici cat de real e. Poţi să scrii articol original care ţine de prezent, de exemplu părerea ta strictă despre educaţia în școli, parerea ta despre conspiraţii sau parerea despre subiecte din trecut, de exemplu despre sănătate de exemplu uleiul de ricin care este un subiect controversat unele persoane zic că ajută la creșterea firului de păr altele că nu. Oricum când o să creezi site-ul îţi vor veni idei fără să vrei. Te vei gândii la un lucru din viaţa ta și o să îţi vină idei despre acel lucru. Plus de asta trebuie să postezi content puţin și bun, nu mult și prost.

| Elelei a răspuns:

Daca tu nu stii ACUM despre ce vrei sa fie acel site sau ce subiecte vrei sa dezbati, cum il vei intretine? Cum il vei dezvolta?

| DeeaCarmen explică (pentru Elelei):

Puteti sa raspundeti la intrebare. Partea de dezoltare si intretinere o cunosc doarece stiu programare in PHP

| Elelei a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Ma refeream la continut. Sau tot noi va trebui sa-ti facem si continutul?

| sierra1 a răspuns (pentru DeeaCarmen):

O-la-la, știi php și vrei să faci un site dar nu știi despre ce.
Râdem și ne bucurăm alături de tine

| sierra1 a răspuns (pentru Elelei):

Fițe! (așa se traduce)

| sierra1 a răspuns (pentru Elelei):

și ți-a dat "nefolositor"!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Cred ca nu stie nici ce e ala paragraf dar sa stie HTML dar PHP rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai niciun motiv sa crezi asa ceva. Te hahai aiurea ca un tantalau.

| mrpom a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca nu stie?

| Elelei a răspuns (pentru sierra1):

happy de parca mi-ar pasa mie de aprecierile ei! Oricum, "valoarea" ei ramane aceeasi.

| sierra1 a răspuns (pentru Elelei):

N-are intrerlocutori și d-aia, orice o "încoardă" e materializat printr-o intrebare

| Elelei a răspuns (pentru sierra1):

happy

| ViruseZ a răspuns:

Un blog sau eventual un forum
Daca ai nevoie de ajutor cu host dai PM.

| Antonia_Mocanu_1995 a răspuns:

Despre artistul Aurelian Temisan.

| mrpom a răspuns:

Pai vrei sa faci site sau blog? Din cate reiese din intrebarea ta incerci sa faci un blog, nu un site.

| Valentin_Morosan_1970 a răspuns:

Fa cu Selly, dorian popa, vulpitza alex velea si conecter cu adi minune, sigur te va chema si Marutza sau Capatos cu Bordea in emisiune. btw: eu am renuntat la TV! toate canalele sunt pline de Covid! E destul netul tongue

| iPayn a răspuns:

Daca vrei o sa incerc eu rolling on the floor)