| justme_4288 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar laptop. m-am gandit la un sony vaio dar nu stiu cat este de bun. voi ce imi recomandati? exceptand apple deoarece nu mi-l permit

18 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Dell sunt foarte bune. Merita toti banii.

| alecs871 a răspuns:

Pai cand iti cumperi un laptop nu cred ca e foarte important numai marca ("Sony vaio, Apple") ci ce are el in creier, ce stie sa faca, si un laptop bunicel, ar fi cam la cel putin 20 de mil deoacere, in 2-3 ani, o sa para invechit si piesele se schimba foarte greu la un laptop.

| Flash a răspuns:

Depinde cati bani ai si ce vrei sa faci cu el. Uite cateva firme bune:
Alienware, Sony, Toshiba, Dell. Daca vrei ceva ieftin si cu performante bune: Acer, de stricat nu se strica, dar nici varful calitatii nu sunt.

| vigome a răspuns:

Sony-vayo, bune dar platesti mult pentru numele asta nu neaparat pentru calitate. Eu iti recomand asa in ordine, ca si pret calitate: 1 Hp-Compaq - destul de bune si la preturi acceptabile, sa incalzesc ceva, nu exagerat, stau bine la baterii, ecrane, ok, destul de stabile, design bunicel.
2 Dell - Destul de ok, la fel ca si HP-urile se incalzesc putin mai mult, nu exagerat, stau binisor la baterii, ecrane ok, design placut, stabile.
3 Acer Destul de ok, stau bine la capitolul incalzire, adica aproape ca nu se incalzesc, dar prost la capitolul baterii, ecrane ok, design invechit(vorbim de clasa low, ca au si cu design ok dar clasa,, hi"), destul de stabile.

| rosto a răspuns:

Sa-mi spun si eu parerea big grin desi vad ca s-a raspuns destul inaintea mea. eu SV nu mi-as lua decat pentru aspect. ca si raport calitate/pret, si mie DELL-urile mi se par cele mai ok. sunt si destul de rezistente la socuri (bine, nu dai cu el de pe masa, nu ii tragi ciocane, dar oricum). are sora mea si stiu ca e foarte multumita. eu in schimb am un Toshiba si m-am atasat prosteste de firma asta sa zic asa, tot Toshiba o sa imi iau si dupa asta desi se incalzeste cateodata de pot sa fac 100% oua prajite pe el. dar SV mi se par cam scumpe sincer.

| Denisaa a răspuns:

Eu am Acer extensa 5635z.Sunt multumita de el, bateria tine.

| euombun a răspuns:

Eu am al-II-lea laptop DELL de care sunt foarte multumit. Mai putin de baterie. Al treilea va fi tot DELL. Cred ca au cel mai bun raport pret-calitate. (asta daca vrei laptop normal, nu pentru jocuri). Ca un sfat prietenesc, alege mai intai ce placa video vrei pe laptop, apoi ce procesor, si abia apoi firma si pretul. Ti-o spun din experienta... Conteaza foarte mult placa video, poate mai mult decat procesorul, daca esti pro gaming...

| MonkeY a răspuns:

Eu iti recomand un Acer cum am si eu sau orice dar nu Sony vaio o sa ai multe probleme cu el are si un prieted de-al meu si so stricat acumultoru si nu prea are de unde sa si cumpere adica sunt dar is cat un laptop este foarte sensibila fundulitza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dell big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un HP pavilion foarte bun cu processor core 2 duo si are 4 gb ram la jumatate de pret. tel>0751114021

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SALUT eu am un Sony vaio vgn ar71e este modelul si sunt foarte multumit de el aspect bun ecran full hd 1080 acum e alegerea ta dar eu ti-l recomand cu incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti vand eu un laptop HP cu mai multe accesorii pentru el, e inca in garantie si e in stare f buna...si il dau cu un pret bun...ca trebuie sa plec in afara si am nevoie de bani. 0747308347

| gabytza387 a răspuns:

Eu am un Asus eee 1001 px alba nou la cutie 750 roni daca esti interesattonguema anunti

| BiScUiThEeEeeEeEE a răspuns:

Eu am laptop Sony vaio de 2 ani si nu am avut nici o problema la el...deci eu iti recomand Sony vaiobig grin bafta!

| AndreasBoss a răspuns:

Uite aici laptop cu pret exceptional
http://www.okazii.ro/......a131178857

| adibubu2001 a răspuns:

Am un Acer aspire 6930G si un Sony vaio vgn-tz36gn de 11'', vreau sa le vand din motiva personale, adibubu2001

| eduard88 a răspuns:

Am si eu o intrebare pot sa imi schimb placa video la laptop am un Sony vayo vgn-ar716