| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop.Am in buget 2000 de lei.Am vazut cateva modele bunicele dar nu stiu ce sa aleg. Voi ce imi propuneti?

10 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut Razvi
Iti sugerez un Dell Precision refurbished, e un laptop clasa bussiness de 17 inch, nu gasesti Precision spre comericalizare nou.
http://bit.ly/KfPSZ7
Fiind clasa bussiness e mai robust, tastatura mai rezistenta, racire mult mai buna, rezistent la socuri, ecran mai bun.
Procesor core duo cu 4mb cash, 2gb ram (sugerez sa mai iei 2, sunt 50 lei), placa video nVIDIA quadro dedicata, full HD, garantie 2 ani optional pana la 5.
Plus licenta windows inclusa in pret.
Bafta

| laptopnews a răspuns:

La ce vrei sa folosesti laptop-ul?

| Razviiiiiiiiii explică (pentru laptopnews):

Acest laptop pe care il voi cumpara dupa ce voi alege un model, vreau sa il folosesc la stat pe internet, sa mai fac proiecte la scoala, sa mai vad un film din cand in cand, sa editez poze... poate sa joc un joc dar nu cred ca nu prea joc eu jocuri, sa ascult muzica.Cam pentru asta vreau sa il folosesc.

| laptopnews a răspuns (pentru Razviiiiiiiiii):

Http://www.evomag.ro/......X168D.html
Iti recomand un Asus. Procesor Intel Core i3-2330M, 15.6", 4GB, 500GB, nVidia GeForce 610M@2GB, USB 3.0, HDMI) + un mouse cadou
Are placa video dedicata, e din seria K - destul de rece si cu carcasa metalica. Mi se pare cea mai buna varianta in buget!

| Aventador91 a răspuns:

In 2000 de lei gasesti multe modele, dar sa nu ai pretentii la jocuri prea mari. Pentru filme, muzica, si un cs din cand in cand ti-as recomanda un laptop cu procesor core i3, placa video de 512mb-1gb, 4gb de memorie ram, hard-ul cat este atata este, si neaparat un dvd-rw (o sa iti para rau daca iti iei unul fara, toata ziua trebuie sa stai cu un stick usb dupa tine sau sa fie legat la net ca sa iei ce vrei sau iti trebuie).

| BlaaBlaa a răspuns:

Laptop HP pavilion dv6000

| John1973 a răspuns:

Uite acesta este un laptop bun http://bit.ly/1xtaxqr

| cristi_6546 a răspuns:

Eu am HP 635 si sunt foarte foarte multumit de el

| BlackK96 a răspuns:

Pai modelele pe care eu ti le-as propune ar fi : "Sony Vaio", "Acer Aspire", sunt mult mai multe modele dar eu acestea 2 ti le-as recomanda, acum depinde si de pret si ce vrei sa iti cumperi, eu de exemplu am notebook "Sony Vaio" sunt multumit de el! Sper ca te-am ajutat! O seara buna!