| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop de pana in 3000 lei care sa fie bun pentru jocuri.ce imi recomandati?

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca mai pui 200 si ceva de lei iti poti lua laptop-ul asta
http://www.pcgarage.ro/......desigilat/
Are placa video puternica, procesor i7 de ultima generatie, 8gb ram, ssd de 24gb, asta inseamna ca daca instalezi un windows pe acel ssd, mai mult de 10 secunde nu iti va lua sa se deschida, dar totusi mai bine iti faci un pc de 2-3 ori mai bun ca acel laptop la banii aia

| Bobby711 a răspuns:

Eu am cumparat un Lenovo g510 de la media galaxy cu 2600 sa iti zic ce are si ce poti juca pe el 8 giga rami procesor Intel i5 4200m parca si placa video nu mai stiu.In fine uite ce am jucat eu pe el pana acum duce gta4 la maxim la spec battle feild 4 duce cu texturile la maxim si celelalte la medium dar fara umbre. Remember me duce la aproape la maxim alien isolation la mediu crisis 3 texturile ma maxim si restul la mediu
outlast aproape toate la maxim sniper elite intre low si mediu skirim poate duce la maxim dar ai cam 20-30 fps-uri.
Ce imi place la el e ca nu se incinge scoate tot aerul cald afara eu il am cam de 6 luni si nu am cular la el. Apropo am windows 7 pe el windows 8.1 e mai bun pentru jocuri si la 7 nu gasesti driverul pentru microfon

| AndreiM77 a răspuns:

Recoman un Dell.

| stefaniastefi a răspuns:

Unu Asus

| SameStar a răspuns:

Ti-l recomand pe acesta. Are un procesor si o placa video foarte bune de la AMD care este special pentru jocuri. Iti vor merge orice jocuri cu setarile pe high fara probleme. Totodata te vor ajuta si cei 16GB RAM.
http://bit.ly/1w7obcn