| David_Alin_1993 a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un laptop nou în jurul a 2500 de lei si nu stiu ce sa aleg dintre Asus x556ub-xx040B si Asus x550jx-xx129D.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Al doilea pentru ca are placa video gtx 950m

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu as marsa pe Asus x556ub-xx040B. Are procesor mai slab in frecventa dar are cache-ul mai mare si este de generatie mai noua ( a 6-a) fiind mai bine optimizat pentru sistemele de operare moderne.

| SilviaDulcik a răspuns:

Iti recomand acest laptop: http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

Pret/calitate este bun.
Procesor i5 de ultima generatie quad-core si place video destul de buna pentru jocuri.