Întrebare recomandată | crista18 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop si nu stiu ce sa aleg. Am gasit un laptop cu ram 4096 Mb si procesor 2, 3 GHz(Samsung)
si un alt laptop cu: ram 6144 Mb si procesor 1.8 GHz.(Toshiba)

care ar fi mai bun? mai indicat.

11 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Amandoua sunt praf le iei la 5 milioane la second-hand.

| llust a răspuns:

SAMSUNG. Toshiba are mai multi rami, procesor mai slab, plus calitate proasta. Mai indicat ar fi un Asus, sau o firma mai mare, doar ca ustura putin la buzunar happy

| laura81 a răspuns:

Prima varianta e mai buna.
Urmareste vineri Black Friday - vezi ce oferte gasesti.

Uite aici o lista cu magazinele participante: http://ideipentrufemei.blogspot.ro/2012/11/black-friday-in-it.html

| ZuzuPlik a răspuns:

Pai. eu zic sa il iei pe ala Toshiba e mai bun si eu am tot Toshiba :d

| Andrei_Iascu_1998 a răspuns:

Samsung... crede ma Toshiba nu e bun deloc se deschide greu, merge naspa... si daca vrei sa joci un joc e de tot rahatu si la net eu am Asus si am incercat sticku pe un Toshiba pe Asus mergea cu 600 800 kbs si pe Toshiba 100 cam

| sangeretec a răspuns:

Din start cel cu procesor mai mare daca nu ai alte oferte ia-l pe cel cu procesor mai mare...

| Palaghianu_Emi_1993 a răspuns:

Acuma conteaza si pentru. ce vrei sa-l folosesti, eu totusi iti recomand Samsung! smug

| DoctorStieTot a răspuns:

Clar Samsung- si calitate buna, si procesor mai bun, iar de ram 4 gb sunt indeajuns.

| StefanSK8er a răspuns:

Alege samsungul ca e mai bun

| nmlnmlnmlooo a răspuns:

Eu am un Asus. Are imagine HD si memorie de 4 gb ram. Iti indic sa-ti cumperi Asus eu l-am luat la oferta cu 17 milioane ( bani vechi)

| Rynno a răspuns:

Mai bun ar fi Samsung pentru ca ai destul procesor de mare pentu a suporta jocuri/programe eficiente si bune.cu procesor de 1. 8GHZ si windos 7 iti merge greu nu mai vorbim de altele...