| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Vreau sa îmi iau o boxa mare. Dar sunt nehotărâta între 2. MYRIA MY2618 și MYRIA MY2615. Una are difuzorul tip goarna. Se aude mai tare acest tip de tweeteer?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Recomandare: mai pune un ban și ia un brad renumit, de ex.

https://altex.ro/......HPSMHCV13/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ambele sunt niste flasnete ordinare. Bine, daca vrei manele, trap, si alte zgomote, is bune... si efectiv nu conteaza pe care dintre ele o iei. Daca e sa ne uitam la specificatii, MYRIA MY2615 ar trebui sa faca mai multa galagie. Am avut in copilarie o combina muzicala care scotea 200 W PMPO - o panarama, maxim 15 W reali. Daca vrei ceva care sa sune a muzica cit de cit, vezi ca are Sony niste jucarii de-astea, gen https://altex.ro/......HPSMHCV13/ - care se intampla sa fie chiar si mai ieftina. Mergi frumos in magazin si testeaza-le pe toate.

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, știu și boxa asta, e mișto, dar ideea e ca cele prezentate de mine sunt resigilare, nefolosite, doar ambalajul deteriorat și sunt la 500 de lei, fata de Sony 900... e altceva la Sony alta claritate, dar la 500 de lei eu zic ca merita astea ca și volum

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreea_Nicoleta_2000):

Myria sunt niste mizerii sub orice critica, indiferent ca discutam de laptop, mouse, sau boxa de-asta. De ce crezi ca gasesti atitea resigilate de-ale lor? Daca ei specifica timp de redare 3.5 -4 ore, daca tu o sa vrei sa le folosesti la peste 70% din volum, iti garantez eu ca mai mult de 2 ore autonomie nu vezi, si asta intr-un scenariu foarte optimist. Mai degraba iei un BOSE de 10 ori mai mic, si ala sigur o sa se auda mai bine si o sa tina si bateria...

| Andreea_Nicoleta_2000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Va sta în priza

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreea_Nicoleta_2000):

Interior/exterior? La ce va fi conectata/prin ce? Cam ce genuri de muzica se vor asculta? La cateva sute de lei poti lua o statie si niste boxe din anii 90 care sterg pe jos cu toate mizeriile de genul asta.

| Skarr a răspuns:

Înainte să ți iei un speaker îți recomand să te duci Intr un magazin cum ar fi Altex și să le testezi pe amândouă. Eu așa am făcut.
Deși la început am ezitat să dau prea tare sunetul un angajat a venit și mi-a dat muzica la maxim. Simțeam basul în pământ și nu interesa pe nimeni.
Cea mai ușoară metodă să ști care merita mai mult