| DavidG9090 a întrebat:

Vreau sa îmi iau un procesor i5 10400f. Sa îmi iau gtx 1660 ti sau rtx 2060

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Rtx fara discutii!

| RxTx a răspuns:

Nimic
Mergi de banii aia cu o fata din ucraina la mare ca viata e scurtă

Iti iei mai încolo dupa 45 de ani
I5 simplu dar cât mai de curând facut
Pentru că cu cât este mai proaspăt cu atât a avut parte de mai multe revizii
Asa ca daca acelasi i5 făcea căldură... Si unele probleme
Acum după 20 de remedieri ale problemelor văzute de fabricant este mult mai bun un i5 fabricat azi de cât un i5 fabricat in urmă cu 12 ani

Pt ca la inceput roata e pătrată apoi incep sa isi dea seama ce îmbunătățiri i-ar trebui
Asa ca un procesor facut azi a beneficiat de 12 ani de im îmbunătățiri si teste si teste

| Wr3nch a răspuns:

Cu 2060-ul ai performanta de 10 fps sau mai mult in plus in majoritatea jocurilor.

| andreipopandescu33 a răspuns:

As zice rtx 2060