| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon nou dar nu ma decid intre: LG Optimus One P500 si Samsung Galaxy Mini. Care credeti ca ar fi o alegere mai buna, funda.

Răspuns Câştigător
| andtim a răspuns:

Ia-ti LG Optimus One! are rezolutia 320x480, comparativ cu Galaxy Mini cu 240x320, apoi mai e memoria RAM care conteaza exagerat de mult! Galaxy Mini are 280MB RAM, Optimus One are 512MB, dintre care utili sunt peste 480! deci aproape dublu! Iti spun pentru ca am un Optimus One si sunt super multumit de el! Bate Galaxy Mini-ul de zeci de ori! Am testat si Galaxy Mini si nu mi-a placut deloc cum se misca! Singura chestie, daca iti iei Optimus One, trebuie sa-i faci update la 2.3.3, sa-i faci root, eventual sa-i instalezi custom recovery si sa-i pui un kernel nou. Citeste pe forum softpedia si te va ajuta foarte mult! Eu i-am dat si 806MHz la procesor(Ambele telefoane duc pana in 600MHz din fabrica). Daca vrei detalii lasa-mi mesaj pe privat si vorbim! Eu zic sa iei Optimus One! E ieftin, dar bun cu adevarat!

| anonim_4396 explică (pentru andtim):

Samsung Galaxy Mini are 384mb RAM nu 280, eu ma gandisem si la Motorola Flipout pentru ca acesta are 512mb Ram + 512mb Rom si pentru tastatura Qwerty, dar totusi am decis sa nu mai imi cumpar Motorola Flipout pentru ca avea o multime de dezavantaje.

| andtim a răspuns (pentru anonim_4396):

Flipout e o mare prostie! Articulatia aia se duce in cateva luni! Mai are si rezolutia infecta si...per total e o tampenie de telefon. Mergi pe Optimus, ia-i o husa de silicon si ala e! Ia-l de pe net ca la Vodafone e prea scump. Eu l-am luat de pe telefonultau.eu si sunt multumit. Bafta

5 răspunsuri:
| GabyG a răspuns:

Eu am galaxy mini si sunt multumit de el. Sunetul se aude tare si clar. Si ca design arata mai bine samsungul. Recomand Samsung

| ɔɐıɔ a răspuns:

Galaxy mini-ul

| T3uu a răspuns:

Samsung Galaxy Mini