| ANdrei_6696 a întrebat:

Vreau sa imi pun windows 7 ultimate si as vrea sa stiu daca imi instaleaza automat toate driverele de care am nevoie atunci cand il instalez? Cel mai rapid rasouns primeste funda.MUltumesc

Răspuns Câştigător
| ronin33dan a răspuns:

Da! Win 7 isi cauta driverele singurel.Insa sa ai mare grija ca in momentul cand isi face updatul sa NU lasi sa se instaleze si asta: "Update for Windows 7 (KB71033). Daca s-a instalat te-ai ars! Succes!

7 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca ai setat actualizarile sa se descarce si sa se instaleze automat atunci DA. In/pe cele mai multe cazuri(PC-uri) se instaleaza automat. E asa de bun Windows-ul asta 7 ca am inceput sa-l punem si pe computerele magice de la Hogwarts. Suntem uimiti de aceste automatizari de ale lui 7. Ca sa vezi ca acest sistem de operare e compatibil si cu PC-urile vrajitorilor. Suntem extrem de incantati.
Plus ca 7 e cifra magica, deci 2 motive pentru. care-l simpatizam.

| Aero a răspuns:

Se refera la Windows Activation Technologies. Eu am reusit sa scap de cateva ori cu vraja Confundus(a se intelege crack/loader) si nu mereu. Vezi ca la fiecare update e afisat o descriere in panoul din dreaptawinking.

| virusake a răspuns:

In general, e bine sa formatezi C-ul cand schimbi sistemul de operare. happy
Raspunsul e NU, nu se salveaza. Gandeste-te ca tu treci de la 32 la 64 biti, si oricum nu mai corespund driverele. tongue

| adytzoi a răspuns:

Nu o sa iti instaleze drivere pentruk nu arede unde daca vrei poti sa scrii tu un dvd windows + drivere +autorun. succes

| ANdrei_6696 explică:

Cand am pus intrebarea asta m-am referit la drivere precum: driver placa video, driver sunet driver net etc.Adica sa nu mai trebuiasca sa caut pe net intelegeti.Am un coleg care are windows 7 si mi- a zis ca aceste drivere nu trebuie sa le mai instaleze.

| ANdrei_6696 explică:

Ronin imi ppppoti explica mai amanuntit despre ce e vorba la chestia aia cu KB71033? Adica ce se intampla daca se instaleaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu