| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Hey! Vreau sa instalez Windows 7 Ultimate pe un laptop. Dupa instalare va fi nevoie sa instalez driverele sau nu?

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

In teorie, ar trebui sa le instaleze singur.In practica, nu se intampla ca toate driverele sa fie instalate.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu te prosti cu Ultimate-ul, că e doar o mizerie comercială! Nu te lua după turmă ca pățești ca ei! Recomand home premium-ul sau Profesional-ul, dar atenție cu futures-urile inutile eliminate și obligatoriu optimizate pentru laptop-ul tău!
La orice Windows 7 driverii sunt în automatic updates și necesita instalați.NU mai este nevoie să îi cauți pe net! Aia o fost acum 15 ani când era Xp-ul, și și aia că Xp-ul avea un suport de drivere de doi bani.Succes

| RareşTPUro a răspuns:

Dupa instalarea completa a windowsului, sunt necesare si instalarea driverelor.

| gelu1970 a răspuns:

Da. trebuie instalate.

| DjNick112 a răspuns:

Da, trebuie sa instalezi, iri recomand sa vezi modelul de laptop si sa intri pe site-ul producatorului si sa instalezi de acolo, iar de nu vei gasi la placa video dai cu un autodetect

| Andy323 a răspuns:

Trebuie, ai grija ce drivere instalezi, sa fie compatibile.

| ROTTWEILER12 a răspuns:

Ai grija pentru ca la laptopuri, trebuie sa instalezi si driver de la placa de retea
wifi sau lan! si plus va fi nevoie de instalare a driverelor!

| DeyCj a răspuns (pentru ROTTWEILER12):

Nu la toate modele.LA 99% din modele de laptop-uri driverii de rețea se vor instala o dată cu sistemul.