| florin1979 a întrebat:

Vreau sa imi reinstalez windows-ul dar doresc sa pastrez arhiva de yahoo messenger. unde o pot gasi ca, eventual sa o copii intr-o partitie? si dupa ce o copii, cum o pot deschide?(accesa)?

Răspuns Câştigător
| bibi5961 a răspuns:

Deci... daca vrei sa copii arhiva de la id de mess, trebuie sa urmezi urmatoarele comenzi: C:program files/yahoo!/messenger/profil
iar acolo o sa-ti apara toate id-urile de mess care au intrat de pe pc-ul tau si alegi de la care id vrei sa iei arhiva si acolo o sati arate si persoanele cu care ai vb, de acolo le copii si ori ti le pui in D: si cand reinstalezi windowsul formatezi doar C-ul (indicat este sa-l formatezi complet : C & D si celelalte partitii daca mai ai), a doua posibilitate este sa copii arhivele pe un stick sau un cd/dvd. spor la treaba

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

O gasesti undeva in program files / yahoo/ messenger/arhive
- dar nu stiu daca o copiezi apoi din nou acolo, daca va merge! macar poti incerca! bafta!

| moRE_4547 a răspuns:

Intra in C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles
si in folderul profiles o sa fie un alt folder cu id-ul tau
Copiezi acel folder in alta partitie... apoi dupa ce reinstalezi windowsu-ul o copiezi inapoi in C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles
Bafta

| brabbit24 a răspuns:

Merge sa o copiezi, doar sa fii atent sa instalezi aceeasi versiune de yahoo ca asta de o folosesti acum. aici o gasesti arhiva C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\Profiles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune intrebarea ta si pe Raspuns-Rapid, poate gasesti raspuns si mai castigi si 3 cartele vodafone cu 1000 de minute si 100 sms uri! www.raspuns-rapid.info/concurs