| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi schimb poza de profil pe Facebook insa nu merge sa pui poza intreaga..trebuie neaparat sa o decupezi si sa o incadrezi. Dar nu merge sa o lasi asa.iar cand se salveaza,ramane asa decupata, adica nu intreaga cum ar trebui, sa se vada tot corpul. Cum pot face sa se vada cum trebuie?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Merge si cu poza intreaga daca setezi cu "Sari" peste acea optiune. Mie imi place sa si o cropez sa aduc in mai in fata fotografia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Micsorezi poza pe vreun site de RESIZE de pe Google. Dupa ce ai micsorat-o ti-o va primi Facebook dar bininteles ca vei vedea poza mai mica pe Facebook.

Picmonkey.com este un site care are optiunea de resize.Adaugi poza, dai pe resize, o micsorezi cat vrei si apoi o salvezi in pc. Daca nu ti-o accepta Facebook, incerci din nou si o micsorezi din nou mai mult.Te joci asa pana reusesti sa o aduci la proportiile acceptate de Facebook.Dar repet, poza se va vedea mai mica.

| Laura78 a răspuns:

Trebuie sa o decupezi sau sa ii pui margini.