| Georgicuță a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu internetul.Am internet de la nextgen +TV prin fibra optica si mi-a dat un router in care intra si cablul TV si are si port de TEL si are si wireless dar e taiat, trebuie sa platesti.Eu acum am trecut cablul din el in routerul meu cu wireless is merge.Problema e aici:Eu vreau sa folosesc LAN de la routerul original de la ei, si de la al meu sa folosesc doar wireless pentru a putea sa le mut. El merge, dar cred ca trebuie cerut un reset de MAC, aveti idee cum pot baga MAC-ul routerului in PC fara sa sun la ei? Ca poate nu merge si nu as vrea sa sun de 2 ori.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este doar dezacivat wireles-ul, ce router ai primt(tipul)?

| Georgicuță explică (pentru anonim_4396):

Huawei HG8247 da wireless are ca il vede ca retea si i-am intrebat pe aia si au zis ca nu are dar pe spatele lui scrie wifi certified 802bg/n,probabil trebuie sa platesti oricum am rezolvat, de mers merge dar daca schimb MAC-ul la LAN se schimba automat si la wireless, trebuie sa imi pun 2 placi dar din pacate am laptop.

| paul950413 a răspuns:

Intra in browser si scrie acolo sus la adresa ip-ul routerului acolo ar trebui sa ai toate setarile de la router

| Georgicuță explică (pentru paul950413):

Am incercat, dar ip-ul de interfata e blocat, nu pot sa il accesez probabil pentru nu a putea sa configurez wireless.