| maricel a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o placa video pentru PC, dar nu-mi dau seama la ce sa ma uit sa vad sa vad cat de performanta este?, la memorie, frecventa, latime de banda..., as vrea una sa aiba si HDMI.

3 răspunsuri:
| Killpro a răspuns:

Cel mai important este cata memorie are, latimea de banda m si sa aiba directx 11.1
Atat! Sper ca te-am ajutat

| taken a răspuns:

Cati bani ai pentru placa video?

| pozeanimate a răspuns:

Depinde pentru ce iti trebuie ea
poate vrei sa pui 2 monitoare
poate vrei sa joci cele mai noi jocuri

1.memoria -cu cat mai mare cu atat mai bine
2. directx 11 sa suporte
3. OpenGL sa suporte pentru programe care lucreaza cu grafica gen photoshop
4.SlottongueCI Express 2.1 x16 (sau ce suporta placa de baza a ta)
5.rezolutia
6.etc etc