| Mihutt a întrebat:

As avea si eu o MARE nelamurire, vreau sa imi iau in curand un calculator nou, de ultima generatie, dar nu sunt hotarat ce placa video sa ii atasez!
In principal ma intereseaza nVidia, de fapt asta o sa si cumpar, ceea ce vreau sa stiu este ce memorie/latime de banda sa aiba placa video!
512 memorie cu 128 latime de banda
sau
256 memorie cu 256 latime de banda

Multi prieteni de-ai mei sustim ca cea cu 512 memorie e mai buna, eu contrarul
Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai bani pentru o placa video buna iti recomand asa ceva
http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

O placa ce o sa iti duca la maxim orce joc 3-4 ani.

2 răspunsuri:
| Iamal a răspuns:

512 dar sa nu fie integrata...

| CristianChivescu a răspuns:

Salut,eu curand mi-am cumparat un imac (Mac OS X ) Version 10.6.7 cu 2, 66 GHz Intel Core 2 Duo, 2 GB 1067 MHz DDR3 memory iar placa video este nVIDIA foarte buna happy sunt multumit de acest imac ti-l recomand insa daca esti appLyww dupa metin2.ro sa stii ca nu merge metin2 pe imachappy bafta!