| Alexandru_8107 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un aparat foto.De cati megapixeli sa-mi cumpar? As vrea un sfat va rog!

9 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Diferenta dintre o camera de 4 megapixeli si una de 6 MP este de doar 22. 4%. Asta inseamna mai putin de 25%, care nu e mare lucru. Producatorii de aparate foto vor sa faca sa para ca diferenta este uriasa, insa nu este asa.
Daca stii engleza, iti recomand un articol foarte interesant:
http://www.kenrockwell.com/tech/mpmyth.htm

| Alexxe a răspuns:

Cu cat mai multi megapixeli, cu atat mai bine, oricum, pentru un aparat foto normal, ar ajunge 10 mp. Depinde de bugetul dumneavoastra. Va recomand un Nikon, dar, aveti zeci de alte variante, dupa pret... Un aparat foto bunisor este Olympus 10 mp. LINK!-> http://www.emag.ro/......-pN3118092

| shocky2 a răspuns:

La un buget redus va recomand un Panasonic, sunt pana in 500 ron si fac poze excelente! 10mp, Zoom Optic 4x, baterie pe acumulator! Este ideal!

| crouch a răspuns:

De cel putin 12 megapixeli, si un zoom de 3x.

| mon@29 a răspuns:

Cu caty mai multi cu atat mai binewinkinggenius nixon ceva de genu

Răspuns utilizator avertizat
| Ramona_5995 a răspuns:

Cu cati mai multi MP, cu atat mai bine!
Depinde si de bugetul dvs. acum blushing
Eu v-as recomanda un Nikon, sunt cele mai bune ap. foto happy
Bafta.
Si sa l stapaniti sanatos.

| IulianDep a răspuns:

Daca e pentru fotografii de familie si pentru excursii cred ca unul de 10-12 ajunge. Poate fi chiar si unul compact al carui pret e in jur de 300 de lei.
Noi dam un astfel de premiu aici http://bit.ly/bZrbyY