Întrebare recomandată | rastaman590100 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un microfon Audio Tehnica AT2020, USB sau XLR. Imi poate spune cineva cum il conectez la PC sau laptop in cazul in care e XLR si daca necesita o placa audio speciala, daca da care ar fi minimul?

Răspuns Câştigător
| QuickShifter a răspuns:

Avand in vedere ca vrei sa il tragi la PC sau laptop e clar ca nu ai nevoie de ceva profesional. Mergi pe varianta USB. XLR-ul cere o sursa de putere phantom + un pre-amp care iti dubleaza (cel putin) pretul microfonului

1 răspuns:
| NissanNavara a răspuns:

Microfonul are instructiunile lui, iti da un CD care trebuie instalat. Depinde de microfon unele sunt mai pretentioase altele nu.