| kris37 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un router wifi pentru laptop si telefon (evident, ambele pot prinde wi-fi) dar nu prea stiu multe despre routere. Odata ce il cumperi mai trebuie sa platesti ceva in plus? de exemplu eu is pe rcs-rds. Ca sa pot prinde internet de la router ar trebui sa platesc o taxa sau ceva? Cum functioneaza routerul mai exact?

3 răspunsuri:
| Nowingsangel a răspuns:

Nu trebuie sa platesti in plus. Doar cumperi router-ul, il instalezi si BUM! ai net cam in toata casa. Nu platesti in plus pentru ca e ca si cum ai avea net bagat in laptop doar ca e folosit de mai multe laptop-uri / pc... e ca o antena thinking :d

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii bagi cablu in fund, il configurezi si gata, nu platesti nimic nimanui

| sim0na23 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa platesti nimic in plus, pur si simplu iti cumperi un router si il instalezi conform instructiunilor pe care le primesti cu routerul. Nu e nimic complicat.