| CokoStar a întrebat:

Vreau sa-mi i-au un Ipad si vreau sa stiu, daca nu am abonament de telefon cu internet (orange, vodafone, cosmote) pot sa fac ceva cu el, adica merg aplicatiile si fara net?

Răspuns Câştigător
| andy_3924 a răspuns:

Buna,
Ipad-ul are si wireless, deci te poti conecta la internet in orice loc exista internet wireless. Pe langa asta vine cu un cablu care se conecteaza la orice calculator si, folosind iTunes, poti instala aplicatii, transfera muzica si filme.
Varianta de iPad cu tot cu suport pentru telefon are in plus si GPS, doar atat.

2 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Aplicatiile pentru iOS nu sunt dependente de net, la fel cum cele pentru PC se pot folosii fara o conexiune activa la internet. In concluzie poti folosii ipadul pentru ce vrei tu.

| xCookiieMonster a răspuns:

Nu.fara net nu poti sa intri in anumite aplicate cu ar fi: mess, google si alte retele de socializare. si eu sunt de acordul cu andy... te pup.