| TheMask a întrebat:

Vreau sa-mi iau un notebook (laptop) dar nu stiu cum sa aleg ca el sa aiba compontete bune.Si niste preturi care m-ar ajuta.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
| XtReMee a răspuns (pentru TheMask):

Aici gresesti Toshiba dupa parerea mea e cea mai buna firma de laptopuri
aici nu dep de firma dep de componente eu ti-am dat ce am gasit mai bun la 2500 ron big grin

Răspuns utilizator avertizat
20 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Spune un preț și vedem ce găsim.
Ideal e să fie după Cel.Ro, Emag.Ro, Vexio.Ro.

| JohnnyWylde a răspuns:

Spune-ne cam la ce pret ai vrea si iti vom spune cele mai bune alegeri.

Răspuns utilizator avertizat
| C0nstantin a răspuns (pentru TheMask):

Eu mi-am luat http://www.mediagalaxy.ro/......ndows-7-hp
2600 ron sunt mai mult decat multumit de el

| XtReMee a răspuns (pentru C0nstantin):

Tu pui procesoru ala amd cu Intel core i5 de la Toshiba? niciodata!

Răspuns utilizator avertizat
| XtReMee a răspuns (pentru TheMask):

Eu am zis de laptopu ala d emai sus Asus ce ti la sugerat utilizatoru ala

Răspuns utilizator avertizat
| C0nstantin a răspuns (pentru XtReMee):

Quad core 4 x 1, 9 ghz vs dual core 2 x 2, 5 ghz esti genial omule laughing + 8 GB DDR3 vs 4 GB DDR3

| XtReMee a răspuns (pentru C0nstantin):

Bai OMULE nu pune niciodata Intel cu AMD POATE avea ala 8 procesoare daca asta i Intel core i5 cu 2.5 ghz ala are 1.9 da are 1.9 8 procesoare da Intel depaseste cu mult amd

| C0nstantin a răspuns (pentru XtReMee):

Tu stii sa faci diferenta intre un QUAD core si un DUAL core?! sau numa vorbesti aiurea?

| TraceurAlexx a răspuns (pentru C0nstantin):

"Omule" sa stii ca i5-ul ala are HT ( Hyper-Threating ) ceea ce il face un quad core virtual si chiar daca era dual-core tot facea pisu pe AMD-ul ala x4.

Daca nu stii despre ce vorbesti mai bine taci.

| XtReMee a răspuns (pentru TraceurAlexx):

Da ce sa faci cu oamenii asta cred ca daca sunt 8 procesoare gata e cel mai tare

| JohnnyWylde a răspuns:

Variante bunicele dar daca vrei pentru gaming, atunci placile alea video nu-s foarte stralucite. Daca vrei de lucru (office) sau gaming mediu atunci sunt foarte bune.

| TraceurAlexx a răspuns:

Cel mai bun laptop in 2500 RON :
- Procesor i5 ( urca la 3. 1GHz in load);
- 8GB RAM;
- Display LED;
- Placa video GTX630M ( o sa poti sa te joci cu detaliile la medium ).

Cand cumperi un laptop conteaza cat de performant e, nu de la ce firma e. Daca cei de la Asus au un laptop mai prost decat asta la 2500 de ron, ce faci, iei Asus care e mai slab, sau iei Acer-ul care este mai performant?

http://www.pcgarage.ro/......nux-black/

| DeehhCarla a răspuns:

Incearca Acer aspire one, memorie 2gb ddr3 este acesibil ca pret si are componente bune in elhappy